O szkole Plan pracy szkoły Chór

Chór

Chór Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach jest prowadzony przez Pana Łukasza Kraujutowicza.

Obecnie chór liczy 102 członków. Dla członków chóru na bieżąco przygotowywany jest repertuar, który stanowią pieśni: religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Program systematycznie uzupełniany jest o nowe – popularne i znane piosenki, w zależności od potrzeb koncertowych.

Chór koncertuje na uroczystościach szkolnych i miejskich.

Na zajęciach chóru obserwuje się duże zainteresowanie wśród uczniów, tą formą zajęć oraz zapotrzebowanie na realizację programu imprez i uroczystości szkolnych przy bardzo dobrej i fachowej współpracy z nauczycielami i pracownikami szkoły. Chór odgrywa ważną rolę w kształtowaniu postaw i zachowań uczniów oraz jest bardzo potrzebnym podmiotem, odgrywającym rolę w życiu, działalności i funkcjonowaniu miasta i szkoły muzycznej.